Echa niesprawnego gimbusa.

Wiadomość o niesprawnym autobusie dowożącym dzieci do szkoły w Myśliszewicach odbiła się szerokim echem w prawie wszystkich lokalnych mediach. Dobrze, że policja czuwa w takich sprawach, ale trzeba także ustalić kto ponosi odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy. Aż krew w żyłach mrozi sama myśl o tym, na jakie potencjalne niebezpieczeństwo zostały wystawione dzieci przewożone tymi autobusami.

W moim przekonaniu dwie sprawy wymagają szybkiego wyjaśnienia. Przede wszystkim, to czy Urząd Gminy był w posiadaniu informacji o złym stanie technicznym, a jeśli tak, to czy przedsięwzięto jakieś działania, aby wymóc na przewoźniku poprawę tego stanu. Nie chcę mi się wierzyć, że policja zabiera dowód rejestracyjny kolejnego pojazdu i do gminy nie docierają żadne sygnały na ten temat. Bo można także wyciągnąć wniosek, nie wiem czy słuszny, że to wszystko odbywa się za przyzwoleniem gminnych urzędników.

Całkowicie drugorzędną kwestią, ale nie bez znaczenia, jest też to, w jakim świetle te zdarzenia stawiają naszą gminę. O ile mogę zrozumieć konieczność oszczędności, to czy musimy oszczędzać nawet na bezpieczeństwie dzieci? Kto odpowiada za kontrolę tego, w jakim stanie technicznym są autobusy wykonujące kursy do szkół? Naprawdę, nie chciałbym ani nikomu tego nie życzę, żeby przez możliwe konsekwencje takiego niedbalstwa o gminie mówiono na przykład w TVN24.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140611/POWIAT0206/140619798

http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/18640

http://www.cozadzien.pl/wiadomosci/region/22331.html

http://twojradom.pl/artykul,dzieci-jechaly-ze-szkoly-niesprawnym-autobusem,4606

http://www.tygodnikoko.pl/gorace-tematy/niesprawny-autobus-przewozil-dzieci/

http://www.kwp.radom.pl/jeden-chcial-wiezc-dzieci-bedac-nietrzezwym-a-drugi-niesprawnym-autobusem,pa1,15075,8

http://mojradom.pl/content/view/13785/51/

One thought on “Echa niesprawnego gimbusa.

 1. Victoria says:

  Cieszyliśmy się bardzo,że ,,dostaliśmy od wojewody”udziały w KURZE NIOSCE/PKS/

  Mniała znosić dla nas ZŁOTE JAJKA
  niestety była chora i do tego szachrajka .
  Należy pamiętać,KTO ZA DARMO DAJE
  pewno niebawem ,,zrobi cie w JAJE :)

Dodaj komentarz