Sztuka manipulacji, czyli absolutorium „bez rozstrzygnięcia” i „na remis”.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy wójt nie uzyskał absolutorium za 2013 r., należy to wyraźnie podkreślić, szczególnie w kontekście kolejnych kłamstw wypisywanych na blogach panów Leśnowolskiego i Chrzanowskiego, mających na celu wprowadzenie lokalnej społeczności w błąd! Do kłamstw i manipulacji, jako metody uprawiania polityki przez naszą „elitę”, zapewne część mieszkańców zdążyła przywyknąć, teraz należy jeszcze do tego dodać brak umiejętności zniesienia porażki z godnością. Podczas sesji wielokrotnie w kierunku wójta padał zarzut, że jest „mistrzem manipulacji”. Nie trzeba było długo czekać, aby uzyskać potwierdzenie tych słów.

Pan Leśnowolski swój wpis na blogu rozpoczął od kłamliwego zdania: „Bez rozstrzygnięcia w sprawie absolutorium”. Z kolei radny Chrzanowski, w tej samej kłamliwej konwencji, nie dość, że powtarza te same bzdury, to wspomniał jeszcze, że stało się to „wobec głosowania remisowego”! Oczywiście jest to świadome działanie, podyktowane naiwną wiarą, że informacja o nieudzieleniu absolutorium wójtowi nie dotrze do społeczeństwa. Ale oprócz tego obaj panowie, chyba mimowolnie, wykazują się całkowitą ignorancją w zakresie funkcjonowania samorządu lokalnego.

Art. 14 Ustawy o samorządzie gminnym wyraźnie stwierdza, że „uchwały rady gminy zapadają zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu jawnym, chyba że ustawa stanowi inaczej”. Skoro radni głosowali wniosek o udzielenie absolutorium, to „głosowanie remisowe”, o którym pisze radny Chrzanowski, oznacza, że taki wniosek nie uzyskał wymaganej ustawowo większości, a w konsekwencji, co powtarzam kolejny raz, wójt nie uzyskał absolutorium! Nie ma mowy o braku rozstrzygnięcia lub jakimś „głosowaniu remisowym”.

Swego czasu wójt obiecywał, że sam będzie pisał „wiarygodne” relacje z sesji. Biorąc pod uwagę, jak wygląda polityka informacyjna Urzędu Gminy oraz to w jaki sposób przedstawiane jest nieuzyskanie absolutorium, może jednak lepiej dla nas, że pan Leśnowolski konsekwentnie nie realizuje swoich wcześniejszych obietnic, w tym tej o pisaniu przez siebie sprawozdań z sesji. Tego już by było naprawę za dużo i jeszcze ktoś byłby gotów uwierzyć w te kłamstwa prezentowane przez pana Leśnowolskiego :)

3 thoughts on “Sztuka manipulacji, czyli absolutorium „bez rozstrzygnięcia” i „na remis”.

 1. Pan Pimpek says:

  Mogą manipulować opinią publiczną, bo Maciek Frączek nie wziął udziału w głosowaniu. Gdyby wziął udział w głosowaniu wstrzymując się od głosu, tamci nie mogliby pisać o remisowym braku rozstrzygnięcia, bo ilość głosów za absolutorium nie stanowiłaby połowy ważnie oddanych głosów.

 2. asas says:

  No i przypedałkowaliście wczoraj do Siczek z Maciusiem fujara, ktory nie potrafi meskiej decyzji podjac. Naet kolejmengo zboczka ze soba wzieliscie, powiedz zboczkowi grubaskowi zeby tak nie fikal bo wpadl jak sliwka w kompot, albo jak Belka w sowe, i jak leb wychli wychyli to jego zboczone teksty ujrza swiatlo dzienne i zona sie zdziwi.

 3. Filizanka says:

  Witam,
  Z racji tego, że nie mogłam być na otwarciu wakacji-mola-plaży w Jedlnii-Letnisko, czy mógłby Pan wstawić jakąś krótką relację z tego wydażenia?

  Pozdrawiam,
  Filizanka.

Dodaj komentarz