„Jest pan idiotą”, czyli radny Chrzanowski po raz kolejny sięga dna.

Dzisiejsza sesja była kolejnym popisem chamstwa i prostactwa w wykonaniu radnego Chrzanowskiego. Ten człowiek po raz kolejny publicznie udowodnił wszystkim, że pozbawiony jest elementarnych zasad kultury, a także obce są mu pojęcia, takie jak „godność” czy „honor”. Ale to, co Chrzanowski zrobił dzisiaj przekracza już pewne granice. Granice, na przekraczanie których godzić nie powinien się żaden przyzwoity człowiek. W pewnym momencie sesji Chrzanowski zwrócił się, powtarzając to dwukrotnie, do przewodniczącego Kuropieski: „Jest pan idiotą”. Kilka tygodni temu radny Spasiński usłyszał, aby „poszedł się leczyć”. Co będzie następne? Rękoczyny? Dlaczego godzimy się, aby w życiu publicznym obecne były osoby z takimi standardami, z taką „klasą” i „stylem”? Pomyśleć tylko, że taki człowiek był przewodniczącym RG! Radny, który poucza innych, sugerując, że „wystaje im słoma z butów”, sam okazuje się zwykłym prostakiem na poziomie menelstwa spod budki z piwem. Czy mieszkańcy mają świadomość kogo wybrali do reprezentowania ich interesów i jak ich ta osoba reprezentuje? Czy zwyczaje warszawskich cwaniaków już na stałe zostaną zaszczepione w naszej gminie? Po raz kolejny powtarzam, istotą demokracji jest spór. Można a nawet trzeba się spierać, czasami w sposób bardzo ostry, ale nie ma i nie może być przyzwolenia na chamskie obrażanie i ubliżanie innym osobom.

Poza ekscesami radnego Chrzanowskiego, na sesji poruszanych było kilka istotnych spraw. Jedną z ważniejszych, w moim przekonaniu, była ta odnosząca się do złożenia przez wójta skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Skarga dotyczy niekorzystnego dla wójta rozstrzygnięcia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który odrzucił zażalenie Leśnowolskiego na uchwałę RG obniżającą mu pensję. Bulwersujące w tym wszystkim jest to, że wójt w sprawie dotyczącej jego prywatnego interesu, wykorzystuje kancelarię prawną, zatrudnioną do obsługi organów gminy. Ze względu na fakt, że do występowania przed NSA należy upoważnić zawodowego prawnika, a gminni prawnicy zajmują się sprawą wójta, nie ma komu reprezentować stanowiska RG.

Śmiesznie wyglądały tłumaczenia Leśnowolskiego, który mówił, że sprawa nie dotyczy jego prywatnego interesu, ale jego praw pracowniczych jako wójta. Ciekawe, który pracodawca, państwowy czy prywatny, do pracownika, któremu obniżył pensję powiedziałby: „masz chłopie tu do dyspozycji naszego prawnika, idź, wystąp do sądu przeciwko nam”. Czy ta sytuacja nie wygląda kuriozalnie, a wręcz komicznie? Ciekawe jeszcze kto ponosi wszystkie koszty postępowania przed NSA? Niemniej jednak Leśnowolski kolejny raz wykorzystuje urząd i to, że pełni funkcje jego kierownika do swoich prywatnych celów. Dlaczego pan Leśnowolski nie wynajmie sobie jako osoba prywatna innej kancelarii? Chyba prawnicy z gminy uświadomili wójta, jakie byłyby koszty obsługi prawnej oraz samego postępowanie przed NSA. A tak wszystko odbywa się za publiczne pieniądze. I kasa się zgadza.

3 thoughts on “„Jest pan idiotą”, czyli radny Chrzanowski po raz kolejny sięga dna.

 1. Suchy pajac says:

  Znajdz sobie chlopie dziewczyne moze bedziesz mial troche mniej wolnego czasu.wyglądasz jak wyglądasz ale chociaz jest nadzieja.bieganie raczej nic nie pomoze bo twarzy i sposobu bycia sie nie zmieni.to jest bardzo przykre

 2. Victoria says:

  Tak się towarzysze z wzajemnej adoracji zbulwersowali
  że radny korzystając z,,majątku gminy”, bez szczelnie się ODDALIŁ :)
  Za internet w szkołach jakieś,,marne grosze” bierze
  więc i Wójt radców Gminy wykorzystuje w ,,ofierze”

  Wykorzystuje w ofierze, czy po prostu ,,INTELEKTY” kradnie ?
  Choć ,,ostatnie podrygi”,pewnie niebawem padnie !!!
  A tak się ,,zarzekał” ,że kryształowo uczciwy
  przyszedł dla IDEI,choć uśmiech wciąż krzywy.

  Krzywy czy szyderczy, KŁAMLIWY czy PRAWY ?
  Może P.Maciejewskiej radcy GMINY także ,,POPCHNĄ SPRAWY”. :)
  Jaka,to różnica ? – TU i TAM za NASZE
  toż to ,,rozbój w biały dzień,niczym jak Ustasze

  Czy , to w naszej Gminie jak na Ukrainie ?
  WYRWAĆ jak POPRZEDNIK,bo kadencja minie !!!
  Czym , więc jet hasło : BY BYŁO UCZCIWIE ?
  BY BYŁO,LECZ KIEDY ? niezmiernie się dziwię.

  Dziwie i nie wierzę ,taka sprawiedliwość złości
  może po wyborach , TEMIDA zagości ?
  Jeśli będzie inaczej , DOSYĆ MAM TAKIEGO PAŃSTWA
  gdzie WYŻSZY SZCZEBEL WŁADZY , CORAZ WIĘCEJ DRAŃSTWA !!!

Dodaj komentarz