Gospodarność „dobrego gospodarza”.

Od kilku tygodni po gminie panoszy się samozwańczy „dobry gospodarz”, jednak gdy bliżej przyjrzeć się jego działaniom, to ten gospodarz okazuje się strasznie nieudolny, niegospodarny i nieskuteczny! Do tego nie ma on żadnej wizji rozwoju naszej gminy.

Najlepszym przykładem, wręcz symbolicznym, stanu, w jakim znajduje się gmina pod rządami „dobrego gospodarza” jest zaniedbany i niszczejący budynek po przedszkolu na ulicy Jasnej. Wójt Leśnowolski od ponad trzech lat nie ma żadnego pomysłu na zagospodarowanie tego budynku, podobnie jak nie ma pomysłu na naszą gminę! Tak samo jest z przejętym przez gminę budynkiem po posterunku policji. Niech stoją sobie te budynki, niech niszczeją, najlepiej, żeby stały się ruderami, w których młodzież urządzi sobie meliny. W takim kierunku będzie szła gmina pod rządami pana Leśnowolskiego.

Zdjęcie-0156

Zdjęcie-0157

Zdjęcie-0158

Kolejna sprawa. W dniu 23 czerwca 2014 r. odbyła się sesja Rady Gminy, na której radny Maciej Frączek zadał pytanie, kiedy zostaną zdjęte lampy na ulicy Nadrzecznej, które nie są już potrzebne w związku z zainstalowaniem oświetlenia parkowego. Zdjęcie lamp pozwoli uniknąć ponoszenia niepotrzebnych kosztów podwójnego oświetlenia.

Na tej samej sesji radny otrzymał odpowiedź od wójta Leśnowolskiego, iż część lamp już została zdjęta, a te, które pozostały zostaną wkrótce zdjęte.

Od czasu tej wypowiedzi mija blisko pół roku, a kilka lamp naprzeciwko parkingu na ulicy Nadrzecznej nadal jest na swoich miejscach i wciąż niepotrzebnie oświetlają oświetloną już ulicę! W taki sposób oszczędza i racjonalnie gospodaruje wójt Leśnowolski, przecież ten „dobry gospodarz” nie płaci za to ze swoich pieniędzy, tylko z naszych! Po co nam takie oszczędności, skoro drogę można oświetlać z dwóch stron :)

DSC_0136

DSC_0137

Podobnie rzecz się ma z bramką na trawiastym boisku przy szkole w Jedlni-Letnisko. Została ona trwale usunięta przez pracowników gminy w związku z zeszłoroczną organizacją dożynek powiatowo-gminnych. Początkowo wójt Leśnowolski na pytania radnego Frączka w tej sprawie odpowiadał, że trzeba wytoczyć nowe tuleje do bramki i zostanie to zrobione po planowanych gminnych dożynkach. W późniejszym czasie na upomnienia w tej sprawie, Leśnowolski konsekwentnie twierdził, że usunięta bramka to wyłączna sprawa pani dyrektor i do niej trzeba zgłaszać ten problem, tak jakby to na jej polecenie usunięto bramkę! Sprawa drobna, ale świetnie pokazuje, jak Leśnowolski odsuwa od siebie wszelką odpowiedzialność. Po co początkowo deklarował, że bramka będzie wstawiona?

Zdjęcie-0115

Po bramce nawet nie ma śladu.

Zdjęcie-0116

Zdjęcie-0117

I bramka po przeciwnej stronie.

Ta sprawa jest śmieszna, czy wręcz kompromitująca dla Leśnowolskiego szczególnie w kontekście roztaczanych przez niego wizji budowy kompleksu sportowego przy szkole, o którym mówił w czasie, kiedy chciał sprzedawać stadion „Jodły” na Kolonce i twierdził, że nie można tam nic zrobić, bo koszty jakichkolwiek inwestycji czy remontów są zbyt wysokie. Taki fan i wizjoner sportu, a teraz ciężko mu nawet wstawić jedną bramkę, usuniętą przez jego pracowników!

3 thoughts on “Gospodarność „dobrego gospodarza”.

 1. Amstern says:

  Ciekawe co powiedzą mieszkańcy w przyszłym roku ,jak sie posypią kary za niezrealizowana
  kanalizacje,i trzeba będzie płacić dużo dużo więcej,bo przecież my to zapłacimy,ale
  zadłużenie gminy sie zmniejszyło tylko sie pytam czyim kosztem.

 2. ech says:

  Mathie czy ja mogę prosić o sprawdzenie o ile to zadłużenie zmalało faktycznie? bo czytam te nie komentowalne blogi i nie mogę tam zapytać a co artykuł to inna kwota podana. Nie wiem czy to zależy od dnia tygodnia czy co? A i lekko chciałbym przypomnieć, że to „bardzo ważne dziecko” jak pisze były radny czyli oczyszczalnia tez była przygotowana przez tego znienawidzonego Rzeczkowskiego – projekt, pozwolenie na budowę itd. Gdyby nie to to by nie było nic z chwalenia się taką inwestycją.

 3. kola says:

  Zadłużenie na koniec 2011r- 12 210 552 zł
  na koniec 2012r- 11 809 600 zł
  na koniec 2013r- 10 139 000 zł
  czyli przez dwa lata zmniejszyło się o 2 071 552 zł. Są to dane ze sprawozdań z wykonania budżetu dostępnych w BIP. Gdyby wykonanie budżetu było zgodne z planem to byłaby strata. Jednak nie wykonano budżetu w inwestycjach na kwotę około 1 900 000zł. Jest to dokładnie podane we wniosku Komisji Rewizyjnej o nieudzielenie wójtowi absolutorium za 2013r. Spore były też wpłaty ze środków europejskich za projekty zrealizowane przed kadencją P.L. Zmniejszenie zadłużenia to bajka taka sama jak bajka o dobrym gospodarzu. Podawanie większej kwoty ni 2 071 tys. zł spadku zadłużenia gminy jest wprowadzaniem w błąd mieszkańców aby zmniejszyć swoje zadłużenie.
  Tak mi pachniało , że oczyszczalnia jest dziełem P.L. tak jak Nadrzeczna. Chętnie bym usłyszał coś od fachowca na temat wydajności oczyszczalni itp.

Dodaj komentarz