Czym w godzinach pracy zajmuje się wójt Leśnowolski, czyli obłudy i podwójnych standardów ciąg dalszy…

Ostatnio, przy okazji obniżenia uposażenia wójtowi, mogliśmy usłyszeć/przeczytać, jak to nasz gospodarz ciężko pracuje i w zaciszu gabinetu walczy o kolejne miliony europejskich dotacji dla naszej gminy. Nawet największy zausznik wójta, Jerzy Chrzanowski, swego czasu pisał, że chociaż Leśnowolski tyra za dwóch po godzinach, to może to jednak powodować domysły, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest zła organizacja pracy. I sporo było słuszności w tamtych słowach radnego Chrzanowskiego. Mimo „licznych” obowiązków, od dłuższego czasu wójt regularnie znajduje wolną chwilę, aby w godzinach pracy moderować swój prywatny profil na facebooku. Poniżej zamieszczam wybrane (spośród wielu innych) przykłady tej ciężkiej, jakże odpowiedzialnej pracy.

Oczywiście, można mi zarzucić, że jestem złośliwy i wyciągam jakieś nieznaczące „błahostki”, nie mające realnego wpływu na pracę wójta. Zgoda, bo i nie o siedzenie na facebooku w godzinach pracy, które zdarza się większości urzędników, tu chodzi. Nie czyniłbym z tego zarzutu, gdyby wójt udostępniał informacje ważne z punktu widzenia gminy lub mieszkańców, tymczasem w większości przypadków jest to jego własna propaganda lub kłamliwe i tendencyjne wpisy radnego Chrzanowskiego. Z drugiej strony nie interesuje mnie, jak wójt gospodaruje swoim czasem pracy, ale można mieć pretensje o to, że, co charakterystyczne dla niego, stosuje podwójne standardy: inne dla siebie, a inne dla osób, z którymi z jakichś względów jest mu nie po drodze. Warto zobaczyć, jakie zdanie pan Leśnowolski wyrażał kilkanaście miesięcy temu o internetowej aktywności w godzinach pracy, na przykład tutaj (ostatni akapit). Skoro pan Leśnowolski chce pouczać innych i sugerować, jak powinno się postępować, to sam powinien świecić przykładem, bo w innym przypadku raczej nie jest wiarygodny.

Takie stosowanie podwójnych standardów jest naprawdę rażące! Ponadto, idąc tropem logiki pana Leśnowolskiego można także postawić pytanie o to, czy mieszkańcy gminy po to płacą podatki, by zapewniać wójtowi dobrą zabawę w godzinach pracy? Ten przykład pokazuje też, że obniżenie pensji było jak najbardziej uzasadnione, bo chyba nawet teraz pensja na poziomie 8 700 zł wydaje się być zawyżona za taką jakość świadczonej pracy, przynajmniej w stosunku do przedwyborczych obietnic. A ocena jakości tej pracy będzie wyłącznym prawem mieszkańców gminy już w listopadzie!

1

2

3

4

5

7

8

9

7 thoughts on “Czym w godzinach pracy zajmuje się wójt Leśnowolski, czyli obłudy i podwójnych standardów ciąg dalszy…

 1. O poranku obudził mnie krzyk, myślałem że jak zwykle mój syn poleruje swojego cadillaca, jednak było jeszcze gorzej. Otóż na tym portalu ukazał się kolejny artykuł pokazujący moją prawdziwą twarz warszawskiego złotówiarza, której nie znał mój nawet łysawy, nieudany junior.
  Jeśli chodzi o wójta… Napiszę tylko tyle – to nie prawda, że jest {wójtem najpiękniejszej gminy w Polsce} – jak sam pisze na profilu. Pozwolę sobie to sparafrazować i pod melodię mojej ulubionej kolędy wyśpiewać, że jest NAJPIĘKNIEJSZYM WÓJTEM GMINY W POLSCE i zapewne bohaterem wielu mokrych snów mieszkanek (i zapewne też wąskiego grona mieszkańców – cóż takie czasy 😉 oraz mojej latorośli.

 2. Victoria says:

  Jeśli Wójt,ma kilka blogów ,,NA STANIE”
  więc,czemu Pana dziwi takie serwowanie :)
  To WŁAŚCIWE WYKORZYSTANIE środków produkcji ?
  chociaż,to nie daje właściwej ,,OBSTRUKCJI”

  Miast informacjami,,TWÓRCZYMI” się dzielić
  woli ,,dziecięcymi marzeniami” nas ROZWESELIĆ.
  Bo nudny CZAS ZAJĘTY i EGO WZMOCNIONE
  gdzie czas na koszenie ,wnuczki i żonę ?/przypisek Radnej /

  Dyzio Marzyciel,czy Burczymucha,to byli MARZYCIELE !!!
  ciekawe,że i oni też URODZILI się w NIEDZIELĘ :)
  Więc ,,OSIĄGI TWÓRCZE” maja swe PODŁOŻĘ
  od WIEK WIEKÓW tak mają ,,WIELMOŻE” !!!

  Ale już,,były ” P, /x/ tylko w PONIEDZIAŁEK
  stąd ta staranność w dyżurach i własny ,,przedziałek”
  Nie można powiedzieć,że to poniedziałek ,,SZEWSKI”
  w MANIPULACJI jest on lepszy niż Pażdzioch i Kiepski :)

 3. …a zapomniałbym, Panie mathie co to za profesjonalizm, skoro w tytule błąd techniczny (godzianch). Za maluczki Pan jesteś, zapraszam na mój blog z brodą 😉 Niewyczerpane źródło prawdy, mojej prawdy :)

 4. Victoria says:

  Z analizy wynika że nasi radni są pracowici
  więc nie mogłem pominąć WIOSENNEJ kibici .
  Patrzę i oczom nie wierzę – ,,kurde, ja pierdzielę”?
  ONA też urodziła się w NIEDZIELĘ .

  Czy z tego coś konkretnego wynika ?
  to tylko SŁOWA ,,starego piernika” :)

 5. Victoria says:

  Ale w co:
  -że urodziła się w niedzielę
  -że tylko piszę,a nie ,,pierdziele” :)
  Może zaś T.W.A. rzuciło na cię CZARY
  może SNY o POTĘDZE,to są tylko MARY

  -może,to są nowe OBIECANKI_CACANKI
  -może i u nas ,w środku zimy ZAKWITNĄ SASANKI
  -że,będziemy wymieniać WODĘ z KASZUBAMI
  -że jak się uda pójdziemy z torbami/procesy/

  MOŻE PISZĘ BZDURY i GŁUPOTY
  ZAMIAST SERFOWANIA,WZIĄĆ SIĘ do ROBOTY!

  wyjaśnienie:
  TWO – Towarzystwo Wzajemnej ADORACJI
  nie mylić z Towarzystwem na stacji /Przyjaciół Jedlni i Wrzosowa/

  Jeśli ktoś poczuje się OBRAŻONY
  jest,to BEZZASADNE,to ja jestem na BZDURY UCZULONY :)

Dodaj komentarz