Dlaczego nie warto głosować na Piotra Leśnowolskiego.

1. Ponieważ na stanowisku wójta jest on osobą na wskroś nieuczciwą! Oszukał wielu mieszkańców cztery lata temu i powtórzył swoje kłamstwa przed powtórzonymi wyborami w 2011 r., mydlił oczy mieszkańcom naszej gminy tak nierealnymi propozycjami, jak utworzenie ogólniaka w Jedlni-Letnisko, czy budowa nowej kładki nad zalewem. Teraz stara robić się to samo między innymi z filiami ośrodka zdrowia! Do tego:

– gdzie jest kanalizacja w całej gminie?

– gdzie jest zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości?

– kiedy odbywały się regularne spotkania z mieszkańcami?

– gdzie jest plan zagospodarowania przestrzennego?

– gdzie są obiecane drogi gminne, w tym ta do Pionek?

– gdzie jest 24 godzinny komisariat, lub choćby posterunek, który istniał?

– gdzie jest porozumienie z Lasami Państwowymi?

Zdjęcie-0085

Zdjęcie-0086

Zdjęcie-0087

2. Nie mając merytorycznych argumentów stchórzył przed debatą ze swoją kontrkandydatką – Renatą Pasek, pokazując tym samym, że pogardza blisko 1,6 tys. mieszkańców, którzy na nią zagłosowali w pierwszej turze, a także boi się trudnych pytań, które mogłyby paść! Ośmieszają go również personalne ataki jego zwolenników wobec Renaty Pasek, w których podnosi się, że „ma dzieci”, „współpracowała z Rzeczkowskim”, „dawała nagrody” itd. Iście rzeczowe argumenty :)

3. Pokazał, że w działalności publicznej jest osobą konfliktową, która zawsze musi postawić na swoim i nie jest gotowa do ustępstw i kompromisów. Nie potrafi znieść krytyki, nawet tej merytorycznej, a osoby go krytykujące straszy sądami i prokuratorem bądź pisze donosy do miejsc pracy. Nie szanuje mieszkańców narzucając im swoje pomysły!

4. Jest osobą obłudną i stosującą podwójne standardy! Atakuje swoją konkurentkę do fotela wójta, Renatę Pasek, tym, że należała do „Uczciwych na Start”, a nie widział żadnego problemu, w tym, że radny z tego komitetu, tak krytykowanego przez obecnego wójta – pan Stachowicz – w tegorocznych wyborach startował właśnie od Leśnowolskiego! Dla mnie tym czynem wójt okrył się hańbą, bezpardonowo krytykując jednego członka „Uczciwych na Start”, a drugiego dobierając sobie do współpracy! W mojej opinii ten człowiek ma mocno pokrzywiony kręgosłup moralny, jeśli w ogóle go ma!

5. Motywacje do bycia wójtem ma identyczne, jak jego poprzednik na tym stanowisku – władza i własne korzyści, interes mieszkańców i gminy jest na dalszym miejscu. Było to najlepiej widać, gdy Leśnowolski bezwzględnie walczył w sądzie o przywrócenie mu wyższej pensji, obniżonej między innymi za głosowanie na siebie ze służbowego telefonu!

6. Warto też zapytać, co przed 2010 r. robił dla gminy czy lokalnej społeczności pan Leśnowolski? Odpowiadam: NIC! Siedział sobie na ciepłej posadzie w banku i w nosie miał ile i jakie nagrody daje Rzeczkowski i jakie mogą być tego konsekwencje. Dopiero kiedy wyczuł, że poprzedni wójt grubo przesadza z nagrodami i jest to szansa dla niego na przeskoczenie na jeszcze cieplejszą posadkę w gminie, przystąpił do bezpardonowego ataku na poprzedniego wójta! Wcześniej Leśnowolski zainteresowany był tylko własnym interesem i własnym dobrem i jest to także dla niego jeden z głównych punktów w byciu wójtem: własna pensja!

7. Nie ma wizji naszej gminy i nie potrafi wykorzystać jej atutów. Niby Leśnowolski planuje oczyszczenie zalewu, ale nie sprecyzował, po co chce to robić? Po to, żeby powstawały tam w okresie letnim nowe punkty usługowe i gastronomiczne dające gminie dodatkowe dochody, po to żeby przywrócić i rozwinąć bazę sprzętów pływających. Czy tylko po to, aby zanieczyścić za kilka lat ponownie zalew wodą odprowadzaną z ulicy Radomskiej i wyrzucić pieniądze na oczyszczenie tego zbiornika w błoto?

8. Obiecywał nowe standardy w pracy samorządowej – pełną jawność i transparentność działania urzędu. Obietnic tych również nie dotrzymał! Za to w godzinach pracy wójt Leśnowolski zajmuje się zabawą na portalach społecznościowych, pisaniem swojego bloga bądź wysyłaniem na siebie SMS-ów ze służbowego telefonu!

9. Stworzył wokół siebie „kastę urzędniczą”, która korzysta z przywilejów, miedzy innymi do wysokich dodatków finansowanych z projektów europejskich czy podpisywania umów z członkami ich rodzin! Poza tym Leśnowolski sprawia wrażenie, jakby nie panował nad urzędem, który mu podlega. W BIP urzędu pojawiają się dublujące się akty prawne, wiadomości o przetargach, których nie ma, czy dokumenty z rażącymi błędami merytorycznymi, a urzędnicy zapominają nawet przygotować projekt uchwały o wyodrębnieniu funduszu sołeckiego!

10. W urzędzie nawet do robienia zdjęć i pisania artykułów zatrudniane, czy też najmowane bez konkursów, są osoby spoza naszej gminy!

Reasumując, w mojej opinii Piotr Leśnowolski nie wykorzystał swojej szansy i nie sprawdził się na stanowisku wójta! Nie spełnił pokładanych w nim nadziei, które zresztą sam rozbudził w mieszkańcach mówiąc o „nowych standardach” w samorządzie. Tymczasem było mu bardzo blisko do standardów poprzedniego wójta. Więcej nawet, pan Leśnowolski nie tylko oszukał i nie dotrzymał słowa, ale sprzeniewierzył się swoim własnym deklaracjom i obietnicom! A najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo ujawnienia wielu nieprawidłowości i nadużyć, nie stać go nigdy było, aby przynajmniej po części zamknąć usta krytykom i skierować w stronę mieszkańców słowo PRZEPRASZAM.

 

Dziś późnym wieczorem opublikuję także argumenty, dlaczego warto głosować na Renatę Pasek. Zachęcam Wszystkich do przeczytania!

6 thoughts on “Dlaczego nie warto głosować na Piotra Leśnowolskiego.

 1. kola says:

  Pana P.L. najlepiej charakteryzyje podpis na kamieniu poświęconym pamięci red. Zalewskiego „mieszkańcy i wójt gminy Piotr Lesnowolski”. Ten Pan nie czuje się mieszkańcem gminy. Zrobi wszystko aby tymi pogardzanymi mieszkańcami rządzić, nie dla nich ale dla siebie. Jest takie powiedzenie, które P.L. chyba stosuje – pocałujta w doopę wójta.

 2. on says:

  Gratulacje Panie Sebastianie, i to jest cała prawda o naszym ”DOBRYM GOSPODARZU”, 30-tego pokażemy że warto przeciąć to wszystko i postawić na lepsze jutro z Panią Renatą Pasek..!

 3. antymatołek says:

  Weź się baranie jebnij w łeb marny redaktorze..z tego co widzę to Jedlnia jest za Leśnym a nie za kimś obcym a tutaj ci słodzą twoi znajomi albo inni frajerzy

 4. Mieszkaniec 1965 says:

  Ktoś nie zauważył, że krytyka PL oraz krytyka poprzedniego wójta to krytyka p Pasek? Przecież ta pani była w ekipie pana Rz.

 5. Paulina says:

  Najważniejsze, że nie głosowali na Ciebie.
  Wójt i tak pozostanie ten sam, wtedy będziesz mógł sobie ta wypowiedzią wytrzec nos.

  PiS, kościół, obłuda
  Nie zapomnij wyspowiadac się, ze swojego jadu.

Dodaj komentarz