Dlaczego warto, a nawet trzeba zagłosować na Renatę Pasek!

1. Ponieważ jest osobą kompetentną, z dużym doświadczeniem samorządowym i na pewno z dużą skutecznością będzie potrafiła pokierować naszą gminą.

2. Największym atutem Renaty Pasek jest słabość jej konkurenta, pana Leśnowolskiego, który prowadził względem niej negatywną kampanię, atakując wyłącznie personalnie powtarzanymi od trzech lat wytartymi frazesami, w które nikt już nie wierzy, natomiast nie miał względem swojej kontrkandydatki żadnych merytorycznych argumentów. Bał się nawet podjąć wyzwanie i stanąć do publicznej debaty!

3. Będzie potrafiła porozumieć się ze wszystkimi radnymi, niezależnie z jakiego komitetu zostali wybrani! Warto zauważyć, że radni nie reprezentują komitetu wyborczego, czy swojego kandydata na wójta, ale reprezentują interesy mieszkańców swoich okręgów. To wójt powinien mieć dobrą wolę, aby znaleźć wspólny język ze wszystkimi radnymi.

4. Wyłącznie Renata Pasek jest gwarantem, że władza nie będzie arogancka, jak ma to miejsce teraz, w stosunku do mieszkańców, będzie potrafiła, a przede wszystkim będzie chciała słuchać ich zdania!

5. Nie będzie straszyć pozwami sądowymi i zawiadomieniami do prokuratury za krytykowanie władzy i będzie otwarta na wszelką krytykę merytoryczną.

6. Jest to jedyna osoba w obecnej chwili, która może wprowadzić tak bardzo potrzebne zmiany w pracy urzędu i rozumieniu tego, czym jest służba publiczna!

7. Społeczeństwo obywatelskie w naszej gminie jest już na tyle rozwinięte – mamy niezależne media, blogi, każdy może komentować i krytykować w Internecie, jest dostęp do informacji publicznej, że nie ma możliwości, aby doszło do jakichś większych nieprawidłowości, które insynuował przestraszony konkurent!

8. W przypadku, gdyby jednak pojawiły się jakieś nieprawidłowości lub nadużycia – w co mocno wątpię – to istnieje już po 10 miesiącach możliwość odwołania nowego wójta w referendum lokalnym. Do jego zorganizowania wystarczy jedynie zebranie, w przypadku naszej gminy, mniej więcej 900 podpisów!

9. Wolę, żeby nasza gmina miała twarz uśmiechniętej Renaty Pasek, a nie wiecznie naburmuszonego i niezadowolonego „dobrego gospodarza”.

One thought on “Dlaczego warto, a nawet trzeba zagłosować na Renatę Pasek!

  1. Mieszkaniec 1965 says:

    Jak to się stało, że wspaniała kandydatka z 8 letnim doświadczeniem nie została wójtem 3 lata temu? Panie tu nie Warszawa bufetowej nie chcemy.

Dodaj komentarz