Znamy nowego wójta. Gratulacje.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji wójtem gminy Jedlnia-Letnisko został wybrany Piotr Leśnowolski. Należy uszanować wynik demokratycznej decyzji lokalnego społeczeństwa i złożyć gratulacje nowemu wójtowi, chociaż nie jest to spektakularne i przytłaczające zwycięstwo, o którym zadecydowało jedynie 85 głosów. A mandat społeczny nowego włodarza naszej gminy jest tylko niewiele silniejszy niż przegranej Renaty Pasek.

Jeżeli pan Leśnowolski będzie wójtem uczciwym i przyzwoitym, to nie będzie musiał bać się żadnej krytyki i będzie mógł ludziom spojrzeć prosto w oczy. A nawet jeśli zdarzą się jakieś wpadki – nikt przecież nie jest idealny – to przynajmniej po ludzku będzie potrafił się przyznać do błędu i przeprosić. Bo jak ktoś mądrze powiedział, wójtem czy radnym się bywa, natomiast człowiekiem się jest.

Nie chcę w tym momencie z powrotem przywoływać przykładów nieprawidłowości obecnego wójta, ale ma on chyba świadomość, że żadne mniejsze czy większe nadużycia nie ujdą mu już płazem. A uzasadniona krytyka, z jaką spotkał się w tej kadencji była kubłem zimnej wody i ostrzeżeniem na przyszłość. Szczególnie w kontekście tej minimalnej wygranej. Ja ze swej strony deklaruję, że w dalszym ciągu będę robił wszystko, aby w naszej gminie „było naprawdę uczciwe” i rządzili nią uczciwi ludzie. Trzeba rozliczać obietnice wyborcze i trzeba patrzeć władzy na ręce. I to się już nie zmieni, czy to się komuś podoba, czy nie…

6 thoughts on “Znamy nowego wójta. Gratulacje.

 1. Michał says:

  Jak czytam wypociny na tej stronie to zastanawia mnie czy osoba pisząca to wszystko jest ciężko chora na rozdwojenie jaźni czy po prostu po wygranej p. Piotra trzęsie portkami o własną osobę i o to, że może wreszcie ktoś powie głośno kim jest p. Pasek i z kim współpracuje. Dla mnie i nie tylko, bo dla większości normalnych ludzi autor tej strony zachowuje się jak totalny pajac, pisze co mu ślina na język przyniesie, a usiłuje mówić o uczciwości
  TO CHYBA JAKIŚ ABSURD!!!

 2. kupa says:

  Wystarczy na niego popatrzeć na filmie ze spotkania z paskową w pkp. Wygląd sprzedawcy najgorszej karmy dla psów. Człowieku, zastanów sie na swoim życiem.

 3. Amstern says:

  Brawo Mathie dalej tak trzymać,Pana blog bardzo potrzebny,otwiera nam oczy na wiele spraw o których nie mielibyśmy pojęcia.

 4. Pan Pimpek says:

  Michale, wypowiadaj się za siebie, a nie za innych ludzi. Dziękuję.

  A skoro uważasz, że Pan Mathie trzęsie portkami z powodu zwycięstwa p. Piotra to znaczy, że z p. Piotrem jest chyba coś nie tak?

 5. Amstern says:

  Wpis kupy,błyskotliwa inteligencja wyborców wójta,oby takich było jaknajwiecej to sie pośmiejemy,

 6. Victoria says:

  Panie mathiu
  na CO CZEKAMY?
  Przecież PRZEJRZYSTOŚCI
  ruszyć się nie DAMY.

  Więc czekamy na
  relacje te i drugie
  TAM,GDZIE SESJE OWOCNE
  a dysputy DLUGIE.

Dodaj komentarz