Czy stanowisko wójta zajmuje człowiek poważny?

Wydawać by się mogło, że stanowisko wójta powinien zajmować człowiek poważny i odpowiedzialny. Tymczasem, jak przedstawiłem to w ubiegłym tygodniu, wójt naszej gminy notorycznie w godzinach pracy zabawia się na facebooku. Z drugiej jednak strony, dzięki takiej postawie przynajmniej wszyscy mieszkańcy mogą się dowiedzieć, jaki od dłuższego czasu jest stosunek pana Leśnowolskiego do Rady Gminy, a więc organu powołanego do kontroli poczynań władzy wykonawczej.

Otóż będąc obserwatorem sesji RG w dniu 20 marca 2013 r., byłem świadkiem niezwykle interesującej sytuacji. W przerwie, tuż przed wznowieniem obrad pan wójt wyszedł z sali konferencyjnej i nie był obecny dłuższą chwilę (około 20 minut). Samo takie wyjście nie jest niczym nadzwyczajnym i zdarza się wielokrotnie. Może przecież zaistnieć konieczność pilnego podpisania przez wójta dokumentów, podjęcia jakiejś decyzji (takie wrażenie przynajmniej sprawia wychodzący z plikiem dokumentów wójt) lub choćby skorzystania z łazienki.

Moment, w którym wójt opuszcza salę posiedzeń:

http://youtu.be/GaY8USRL_Jw?t=1m11s

Tymczasem, w trakcie nieobecności wójta odebrałem od pewnej osoby, żywo zainteresowanej sprawami gminy,  wiadomość SMS z zapytaniem czy sesja się już skończyła, bo Leśnowolski siedzi na facebooku! Szok, niedowierzanie! Urzędnik, którego obowiązkiem jest uczestniczenie w pracach Rady Gminy, w trakcie jej obrad zabawia się na portalu społecznościowym! To kolejny, dobitny przykład obłudy, bo Leśnowolski wielokrotnie, publicznie deklarował, że w żaden sposób nie chce lekceważyć RG. Szkoda, że po raz kolejny jego czyny świadczą o czym innym. Mając na uwadze fakt, że RG reprezentuje interesy mieszkańców, to nie jest pochopnym wniosek, że pan Leśnowolski lekceważy wszystkich mieszkańców!

Wiadomość ta może być tym bardziej szokująca, że ówcześnie przewodniczącym RG był Jerzy Chrzanowski, który był notabene wyłącznie potakiwaczem (i nadal jest) pana Leśnowolskiego i nigdy nie miał odwagi cywilnej, aby mieć inne zdanie niż wójt, o jakimś zdecydowanym sprzeciwie nawet nie wspominam. Wyraźnie widać, że panu Leśnowolskiemu najbardziej odpowiadałaby taka fasadowa rola RG, która udawałby, że wywiązuje się ze swoich ustawowych zadań, jakim jest m. in. kontrola poczynań wójta, a wójt udawałby, że w ogóle liczy się z RG.

Dlatego też, nie ma się co dziwić tym wściekłym atakom na przewodniczącego Kuropieskę i grupę radnych, która obecnie ma większość w Radzie i która w dużej mierze doprowadziła do normalności relacje, jakie powinny panować między Radą a wójtem. Gdyby nie to, być może dzisiaj pan Leśnowolski w ogóle nie przychodziłby już na sesje, bo i po co? Przecież lepiej spędzać sobie miło czas na facebooku.

Oczywiście, aby uniknąć oskarżeń o pomówienie i straszenie sądami, wiadomość SMS w dalszym ciągu jest zapisana w oryginalnej formie w moim telefonie, a sądzę, że pewnie znalazłoby się także kilka osób, które w tamtym czasie widziały wójta dostępnego na facebooku :)

A na koniec jeszcze ciekawy link pokazujący, z jakim „szacunkiem” do organów kontrolnych podchodzą inni przedstawiciele władzy wykonawczej. I każdy musi sam sobie odpowiedzieć, czy taka postawa ma coś wspólnego z konieczną na takich stanowiskach powagą.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,ogladal-mecz-na-obradach-przylapany-wiceburmistrz-nie-widzi-w-tym-nic-zlego,103790.html?categoryId=496

16 thoughts on “Czy stanowisko wójta zajmuje człowiek poważny?

 1. sms says:

  Witam, a ja dostałem sms od znajomego czy to prawdą jest że jeden pyskaty i ćwierćinteligentny radny ma partnera z którym pedałuje pół dnia. Możesz to potwierdzić? Czy uczucie które łączy radnego i jego kolegę jest tylko platoniczne i fizyczne. Widać partner coś się ostatnio w biodrach poszerzył.

 2. sms says:

  Bo podobno też już wszyscy mówią jak widzą radnego że idzie z chłopakiem. Nie bardzo wiec wiem o co kaman. Leśnowolski jako kierownik USC moze radnemu i partnerowi udzielić ślubu, przynajmniej usłyszą o nas w całym świecie.

 3. Opso says:

  Mam nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy i zaczną czytać to co publikujesz. Jeśli wszystko jest prawdą(a tak jest), to wójt ten powinien być zwolniony ze swojej funkcji – najpóźniej przy najbliższych wyborach. Choć jak widzimy – nawet na facebook’u – wójt poprawia się z dnia na dzień – gdyż wybory coraz bliżej. Ostatnio publikował godzinami wieczornymi swoje posty – więc Mathie – Twoja metoda działa i na pewno jesteś czytany przez najpiękniejszego Wójta!

 4. Opso says:

  @sms o proszę.. ktoś tu trafił w czuły punkt – ciekaw jestem, kim jesteś SMSie. Tylko proszę się tak nie pienić, jak to w dawnym szesjowym zwyczaju bywało..

 5. cypisek says:

  A ja się przyznam bez bicia że jestem 100% pedałem. Homo to moje drugie imię. Nie wstydzę się tego bo w miejscu gdzie mieszkam jest to na porządku dziennym. Boję się tylko przyjeżdżać na tą ponurą wioskę Jedlnię bo takich jak ja nie tolerują jeszcze Gender. O tatę też się boję. Mojemu brodatemu Rumcajsowi by to zaszkodziło. Jego kocham szczególnie on jako jedyny potrafi zrozumieć moje ułomności. Jedyna wada od tych ciągłych, no wiecie o co mi chodzi, to moja dość łysawa głowa, ale to już mi nie przeszkadza. Ach te tarcia i przeciążenia.

 6. Hyzio says:

  Sebol i Franca, jak tam chłopcy wasze pedałowanie? Dupska wam się w biodrach poszerzyły. ładnie się bawicie.

 7. Victoria says:

  Obserwując ,,POCZYNANIA WŁADZY,”
  nie dziwię się teraz WCALE
  że wielu Notabli z pseudo-elit
  winno już nie siedzieć na tym,,piedestale”

  Elita,to jednak coś z ,,nielicznymi zadrami”
  a okazują się,,GRUBO CIOSANE”
  Niczym ,,pierwsze deski”
  tak OSTRO SKRYTYKOWANE :)

  Gdyby tak porównać ELITĘ ZBOŻA
  trzeba by przewiać te nasze,,wielmoża”
  Czyli odwiać ,,zboże od plewy”
  tylko co zostanie z tak ,,kwaśnej zalewy”?

 8. Co za historia… Muszę się zwierzyć, a na moim blogu z brodą nie mogę, że mój osesek ma spore problemy ze sprawami damsko-męskimi… Chociaż z damskimi to on ma niewiele wspólnego, taki z niego wariat :) Woli inne tematy, ale okryję to zasłoną milczenia. Wrócę zatem do spraw lokalnych, miejscowości której dobro 😉 leży mi na sercu (troszkę już nadwyrężonym jazdą na warszawskiej taryfie). Jak łatwo możenie zauważyć już nie jestem kumplem Pietrasa… Nie chce mnie już wozić swoim autem więc musiałem strzelić focha. Straciłem zatem przyjaciela. Mam teraz spory ból końca pleców, bo już nikt mnie nie zaprosi do otwierania czegokolwiek. Może ktoś z szanownych czytelników tego, dużo lepszego od mojego, bloga będzie otwierał cokolwiek (lodówkę, garaż, itp.) to chętnie pomogę. W zamian mogę nawoskować auto. A w polerowaniu karoserii i nie tylko 😉 jestem mistrzem – muszę się pochwalić – nie raz dostałem bonusa na zajezdni. Tymczasem kończę. Szerokości, przyczepności. Bajo!

 9. mike says:

  Franca i Sebik to dwa geje, cała Jedlnia z nich się śmieje… Francowaty i Kudłaty nie pedałujcie tak publicznie.

 10. Spotkała mnie dziś straszna przykrość. Dostałem od najpiękniejszego wójta w Polsce gazetę propagandową, w której się ostro lansuje (ja też się załapałem :) Najlepsze jest to, że ciemny lud gminny łyka to niczym młode pelikany pod nazwą „Gazety mieszkańców gminy”. Zdolna bestia z tego Pietrasa, nie ma co… Niestety, ja nie o tym chciałem. Otóż wybrałem się na jagody. A wiadomo jak to w lesie czasem człowieka przyciśnie, papierzaka postawić musi. Wszystko zakończyłoby się happy endem gdyby nie to, że ta gazetka wydrukowana została na śliskim papierze :(
  Dalej nic nie napisze, bo mam brudne ręce… Bajo!

 11. żenada says:

  Mathie. tyle odwagi ze nie potrafisz sie na wlasnym blogu podpisac jako Mathie tylko ukrywać sie pod nickiem chrzanowisko.
  Coz za żenada. Jak i cała merytoryczna zawartość tego blogu.
  Moze cos madrego oprócz opluwania? a zreszta do koga ja pisze. Walenie głową w mur !

 12. mathie says:

  Nie jestem jeszcze chory na polityczną schizofrenię, w przeciwieństwie do niektórych, żeby na swoim blogu pisać komentarze pod własnymi wpisami.
  Ale to rozdrażnienie jest całkiem zasadne, bo wychodzi na to, że coraz więcej osób interesuje się bieżącymi sprawami i ma krytyczny stosunek do obecnej władzy. I oby tak do wyborów…

 13. łoł says:

  Frączek próbami zablokowania Radomskiej zakończył karierę polityczną. Możecie sobie poszczekać, ale to był polityczny strzał w głowę. Co mnie niebywale cieszy:)

 14. żenada says:

  Mathie. Ty, V, 2 czy 3 radnych i kolega rowerzysta to jeszcze nie wszyscy. :):)
  Zawracanie kijem Wisły.

  A Chrzanowisko i Mathie to jedna i ta sama osoba. Nie przekonasz mnie.

 15. Victoria says:

  To,że wielu pisze GŁUPIO , to jednak ŻENADA
  może Wam/ ROZUMU UŻYĆ NIE WYPADA!!!
  Ale jak użyć jak go wcale NIMA
  może lepiej udawać GŁUPA z pozycji MIMA? :)

  Bo to co piszecie,jest ,,mową chlewa”
  wulgaryzmami ,,gęba się zalewa”!!!
  Jest to poziom niezmiernie wysoki
  niczym SROKI na drzewie opróżniającej odwłoki :)

  Jak już opróżnicie ,trza skupić się na ,,CHOLEWIE”
  MOŻE WAM PASUJE BYĆ tylko w CHLEWIE ?

  PS. Co to jest z tym ,,BLOKOWANIEM”,może ktoś wyjaśni.
  Brzmi to jak ŻART,bo co ,,NASI WYBRANI/dotyczy obu władz/ MAJA do inwestycji wojewódzkich i krajowych.To jednak INNA LIGA.Podobnie jak z pismem do ROZPN.
  Wszędzie MOGĄ TYLKO PROSIĆ. Ale pozostaje ALE CO ?
  i krajowych .TO

Dodaj komentarz